Makeup Academy

Fashion hairstyle

Atelier

Shop

Model look

kiwihop blac.jpg

Kiwi Beauty Academy & Atelier

Pluhová 2

831 03

Bratislava

0903 900 293

kiwi@kiwiacademy.sk

  • Facebook Sociální Icon
  • Instagram
  • Mily

Iný pohľad


Kto je zakladateľ kiwi beauty academy?
Myslíš si, že je to dôležité? Moje pseudo meno je Mily a budem vás dnes sprevádzať KIWI

BEAUTY ACADEMY. Milujem projekty, kde umenie neznamená konkurencia ale láska ku kreativite a vyjadrenie samého seba, svojich citov a aktuálnych pocitov. Preto som rada, že vznikla táto akadémia vzdelávania kde sa môžeme toľko naučiť. Nielenže sú tu zaujímavé kurzy ale aj rôzne projekty ktoré robia zadarmo. Dávajú šancu aj úplným začiatočníkom či už fotografom alebo módnym návrhárom. Ale aj mne, amatérskemu spisovateľovi, ktorý sa chopil šance a niečo napíše. A preto som rada že môžem vystupovať v úplnej anonymite a tak byť sama sebou.

Dnes mám prekvapivo dobrú náladu aj keď mierne stresy pred danou budovou som pocítila. Otváram dvere ktoré mi hneď milý pán v obleku podrží. Sympatický, zaznie mi hlas v hlave J.

„ Dobrý deň, idem do Kiwi“ môj vnútorný hlas sa zasmeje.

„Dobrý deň, tu sa mi zapíšte a choďte po tej dlhej chodbe až nakoniec“ usmeje sa milý pán na recepcií. Už z diaľky vidím nápis na dverách z ktorých počuť hudbu. Nervózne si prehrabem vlasy, odkašlem a zaklopem.

„ Ahoj Mily, vitaj u nás“ . Podala mi ruku manažérka akadémie.

A tu začína moment keď som prestala mať stres, mala som pocit ako keby som prišla niekam kde to už dávno poznám. Prirodzene som ihneď vošla do učebne. Nádherné, čisté s vôňou novoty a najsladšieho krému na ruky.

„ Krásne to tu máte“ hovorím s obdivom.

„ Ďakujeme, sme radi že sa ti tu páči, ešte to síce nie je všetko dokončené ale nikam sa neponáhľame“ usmiala sa.

Každý si tu nájde svoje miesto

Vysvetlila mi celú politiku akadémie, o tom ako fungujú, prečo sa založila a hlavne aká je ich myšlienka. Keď ste si mysleli že je to ďalšia akadémia v poradí, mýlili ste sa. Má to oveľa hlbšiu myšlienku ako som si aj ja sama myslela. Nielenže budú robiť rôzne workshopy úplne zadarmo ale aj rôzne prednášky o instagrame, reklame, fotokrúžky a natáčať tutoriály pre makeupartistov. Hovorím si, čo ja mám spoločné s makeupom a módou, nebodaj s hairstylistmi. ( Moje vlasy nikdy nevideli žehličku alebo kokosový olej na končeky. Som úplný amatér v beauty svete.) A potom to prišlo, dôvod a ponuka.

„ Všimli sme si tvoje články ktoré si písala o živote. Páči sa nám tvoj zmysel pre humor, prirodzenosť a skromnosť. Myslíme si že si veľmi šikovná a boli by si radi keby si napísala aj niečo o nás. Pravdivo, nestranne, tak ako chceš len ty“ vážne si odkašľala.

„Preboha len to nie, nie, nie, nie... ale áno, červenám sa. YES!“ hlas v mojej hlave šalie. Na mojej krásne bledej tvári tá červeň vynikne. „ ale ja neviem či dokážem písať o štetcoch, paletkách a vlasovej kozmetike“ červeň pretrváva.

„ ale nieee“ zasmiala sa.

„ tvoja ruka je voľná, píš o čom chceš. Keď budeš písať o tom aké je počasie, napíš. Je úplne jedno o čom píšeš, aj to je pre nás umenie a toto je akadémia kde sa stretávajú umelci a je jedno z akého smeru alebo krajiny či pohlavia“ mrkla na mňa.

„ahaaaa, tak ak to správne chápem toto bude môj druhý domov?“ vraciam mrk.

„ samozrejme si u nás kedykoľvek vítaná a keď budeš potrebovať poradiť akú lícenku treba použiť si na správnom mieste“

Po dlhom rozhovore plného smiechu som sadla na električku s úžasným pocitom. Takže som tu a píšem. Píšem čo chcem, s radosťou pre vás, seba a nemienim s tým prestať. Pretože aj ja som umelec a umenie spája ľudí. Je jedno čomu sa venujete, hlavne to robte s láskou a budete tak šťastní ako si sami dovolíte. Tak ahoj, ja som Mily a budem pre nás písať tento blog. Samozrejme že som nasadla na zlú električku a nestihla vlak domov. Nevadí, to som celá ja.